Lord Mayor’s Cup (Sponsored by Killester Travel)

Tuesday, 13th August, 2019

Round 1 Results

1 Monday   2.52   Derek Shields  Corballis  V Seamus Ward Balbriggan 21ST
2 Monday   3.00   Derek D'arcy  Clontarf 3&2 V Graham Smith Corballis
3 Monday   3.08   Gavin Barrett  St. Margaret's W/O V Cian O'Sullivan Killiney
4 Monday   3.16   Shane O'Neill  Malahide 3&2 V Glen Gibbons Clontarf
5 Monday   3.24   Dean Russell  Clontarf 1 UP V Liam O'Donohoe Clontarf
6 Monday   3.32   Lawrence Craddock  Malahide 5&4 V David Heary Luttrellstown
7 Monday   3.40   John Whelan  Athenry 4&2 V Patrick Kavanagh Naas
8 Monday   3.48   Colin Finnerty  Portmarnock Links 1UP V Francis Chaney St Anne's
9 Monday   3.56   Niall O'Carroll  Corrstown  V Paddy Higgins Naas WIN
10 Monday   4.04   Dean Duffy  Forrest Little  V Murt O'Shea Co. Louth 1 UP
11 Monday   4.12   Ronan Donnelly  Royal Dublin  V Neal O'Flynn Clontarf 5&4
12 Monday   4.20   Ronan O'Neill  Corrstown 3&2 V Paul O'Carroll Clontarf
13 Monday   4.28   Patrick O'Brien   Donabate 4&3 V Donal O'Riordan The Island
14 Monday   4.36   Conor Bradshaw  Portmarnock  V Alex Tyrrell Clontarf 19th
15 Monday  4.44   Paul McLoughlin  Clontarf  V Karl Kiernan Forrest Little 6&4
16 Monday   4.52   Donal Duggan  Portmarnock Links  V Conor McGlynn Woodbrook 5&4

17 Tuesday  2.52   Michael O'Rourke  Royal Dublin  V Mark Lawlor Donabate 19th
18 Tuesday  3.00   Chris Loh  Portmarnock Links  V Sean Stafford  Clontarf W/O
19 Tuesday  3.08   Conor Murphy  Clontarf 3&2 V Des Duggan Clontarf
20 Tuesday  3.16   John Tansey  Clontarf  V Shaun Blackburn Hermitage 2&1
21 Tuesday  3.24   Shay Leathem  Forrest Little  V John Butterly Corrstown 3&2
22 Tuesday  3.32   Liam de Veale  Stackstown  V Karl Herssens Howth 3&2
23 Tuesday  3.40   Paul Reilly  Co. Louth 1 UP V Conor Collier Howth
24 Tuesday  3.48   Mark Murray  Corrstown  V Thomas Kendellen Beaverstown 3&2
25 Tuesday  3.56   Daniel Maguire  St Anne's 1 UP V Neil Cullen Clontarf
26 Tuesday  4.04   Conor G O'Brien  Clontarf  V Philip Scallon St Anne's 20th
27 Tuesday  4.12   Joseph Brennan  Portmarnock Links  V Philip Smith Malahide 4&3
28 Tuesday  4.20   Eamon MacLochlainn Jnr.  Malahide 5&3 V Philip D McGowan Royal Dublin
29 Tuesday  4.28   Paul Keogh  Corrstown 6&4 V Brian Hanratty Donabate
30 Tuesday  4.36   Jordan McDonald  St Anne's 4&3 V Greg Cooke St Anne's
31 Tuesday  4.44   Jack McGuinness  Clontarf 6&4 V Sam Kelly Sutton
32 Tuesday  4.52   Alan McCarthy  Clontarf 3&1 V Ronan Henderson Malahide

Round 2 Draw & Tee Times 

        
        
1 Wednesday   2.52  Seamus Ward Balbriggan  V Derek D'arcy Clontarf
2 Wednesday   3.00  Gavin Barrett St. Margaret's  V Shane O'Neill Malahide
3 Wednesday   3.08  Dean Russell Clontarf  V Lawrence Craddock Malahide
4 Wednesday   3.16  John Whelan Athenry  V Colin Finnerty Portmarnock Links
5 Wednesday   3.24  Paddy Higgins Naas W/O V Murt O'Shea Co. Louth
6 Wednesday   3.32  Neal O'Flynn Clontarf  V Ronan O'Neill Corrstown
7 Wednesday   3.40  Patrick O'Brien  Donabate  V Alex Tyrrell Clontarf
8 Wednesday   3.48  Karl Kiernan Forrest Little  V Conor McGlynn Woodbrook
        
9 Wednesday   3.56  Mark Lawlor Donabate  V Sean Stafford  Clontarf
10 Wednesday   4.04  Conor Murphy Clontarf  V Shaun Blackburn Hermitage
11 Wednesday   4.12  John Butterly Corrstown  V Karl Herssens Howth
12 Wednesday   4.20  Paul Reilly Co. Louth  V Thomas Kendellen Beaverstown
13 Wednesday   4.28  Daniel Maguire St Anne's  V Philip Scallon St Anne's
14 Wednesday   4.36  Philip Smith Malahide  V Eamon MacLochlainn Jnr. Malahide
15 Wednesday   4.44  Paul Keogh Corrstown  V Jordan McDonald St Anne's
16 Wednesday   4.52  Jack McGuinness Clontarf  V  Alan McCarthy  Clontarf